02.06.2022

2022 Yılı Vekaletle Kurban Açılış Programı

              Her yıl olduğu gibi bu yıl da Diyanet İşleri Başkanlığı vekaletle kurban kesimi organizasyonu gerçekleştirecektir. Bu itibarla Diyanet İşleri Başkanlığı merkezinde gerçekleşen "2022 Yılı Vekaletle Kurban Tanıtım Toplantısı"nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof Dr. Ali Erbaş, 2022 yılında kurbanlarını Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) organizasyonuyla vekaleten kestirecek vatandaşlar için yurt içi ve yurt dışı fiyatlarını açıkladı.

Buna göre Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla vekalet yoluyla kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlar için; yurt içinde vekaletle kurban kesim bedeli 2 bin 250 lira, yurt dışında vekaletle kurban kesim bedeli ise 1800 lira olarak belirlendi.

Vekaletle kurban bağışı yapmak isteyen vatandaşlar başvurularını 9 Temmuz 2022 tarihine kadar il ve ilçe müftülükleri üzerinden yapabilecek.

Ayrıca bağışlar tdv.org.tr ve bagis.tdv.org adreslerinden çevrim içi (online) olarak da yapılabilecek.

Diyanet TV'den canlı olarak yayınlanan tanıtım toplantısına İlçemiz Müftüğü din görevlileri katılım sağlamışlardır. Ayrıca mayıs ayı mutat toplantısı da yapılarak gündemde olan  gelişmeler görüşüldü.