16.08.2019

TÜRKİYE DİYANET VAKFI YOZGAT YÜKSEKÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU

TDV Yurtlar ve Sosyal Tesisler İşletmesi Türkiye genelinde 30 il ve 6 ilçedeki 60 yurdu ile öğrencilere hizmet vermeye devam ediyor. Toplam 11,556 öğrenci kapasitesine sahip TDV Yurtları Adana, Ankara, Antalya, Bayburt Merkez, Bayburt Demirözü, Bayburt Aydıntepe, Burdur, Bursa, Çorum, Elazığ, Erzincan İliç, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük Merkez, Karabük Safranbolu, Kastamonu Merkez, Kastamonu Tosya, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Muğla, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas Koyulhisar, Tokat, Uşak, Van ve Yozgat’ta yeni dönem için öğrenci kayıtlarına Mayıs ayı içerisinde başladı.

 

Yurtlarımıza Yükseköğretim öğrencisi olan herkes başvurabilir. Yurtlarımızda kalmak isteyen öğrenciler https://www.tdvyurt.com.tr sayfasında çevrimiçi yayınlanan ön kayıt formunu doldurabilir.

 

Yurda kabul edilen öğrencilerimizden şartları uygun olanlara burs, kamp ve eğitim faaliyetlerini içeren bursluluk hizmetleri sağlıyoruz. Ayrıca KYK tarafından yurtlarımızda konaklayan öğrencilerimize beslenme ve barınma yardımı sağlanmaktadır

 

Yurtlarımızda tek kişilik, 2’şer ve 3’er kişilik odalarda 5 yıldızlı otel konforunu aratmayacak aynı zaman da aile sıcaklığını verebilecek ortamlarda öğrencilerimize barınma hizmeti sunuyoruz. Kusursuzu hedefleyen hizmet anlayışımız ve TDV Yurt tecrübesinin yansıdığı yurtlarımızda öğrencilerimiz tüm eğitim hayatları boyunca huzurlu, güvenli ve nezih ortamlarda konaklamanın ayrıcalığını yaşayacaklar.

 

Yurtlarımızda hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonları ise kahvaltı, öğle ve akşam yemeği hizmetini ücretsiz sunuyoruz.

 

24 saat kesintisiz sıcak su, çamaşır yıkama ve kurutma imkânı ile öğrencilerimizin rahatı önceliğimizdir. Öğrencilerimizin eğitim hayatlarını rahatlıkla sürdürebilmeleri için internet hizmetimiz, ders çalışma

 

salonlarımız ve kütüphanelerimiz ile hizmet sunmaktayız.

 

Ayrıca öğrencilerimizin güvenliği için tüm yurtlarımız güvenlik kameralarıyla donatılmış olup giriş-çıkış takibi parmak izi sistemi kullanılarak yapılmaktadır. Öğrencilerimizin yurtlara girişleri ile ilgili velilere SMS bilgilendirmesi yapılmaktadır.

 

Kantin, TV-Dinlenme odaları, spor salonları ile öğrencilerimiz boş zamanlarını değerlendirmekte ve çeşitli etkinliklerde bulunabilmektedir.

 

TDV Yurtlarında önceliklerimizden biri de yurtlarımızda barınan öğrencilerimizin çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunarak sadece akademik anlamda başarılı değil aynı zamanda sosyal yaşama dair de tecrübeler kazanmış donanımlı bireyler olmalarıdır. Bunun için yurtlarımızda çeşitli kurslar (Manevi Eğitim, Dil kursları, Geleneksel Sanat Kursları, Kültürel Kurslar vb.), seminerler, sportif faaliyetler, atölyeler düzenlenmekte, öğrenci kulüpleri oluşturulmaktadır. Şehir içi-şehir dışı geziler ve piknikler organize ederek öğrencilerimize yuva sıcaklığında bir ortam sunmayı hedefliyoruz.

 

Ayrıca yurtlarımızın olmadığı il ve ilçelerde öğrenci evleri aracılığıyla gençlerimize barınma hizmeti sunuyoruz. Hali hazırda Türkiye genelinde 51 il 90 ilçede 308’i kız, 150’si erkek olmak üzere toplamda 458 öğrenci evimiz bulunuyor. Bu evlerde 2111’i kız, 1042’si erkek 3153 öğrenci kalıyor. Talep olması durumunda şubelerimiz aracılığıyla yeni öğrenci evleri açarak gençlerimizin hizmetine sunuyoruz.

 

Yurt Listemiz ve İletişim Bilgileri ekli listede yer almaktadır. Yurtlarımıza ait genel ve şehirlere özel afişlerimize https://tdvakfi-

 

my.sharepoint.com/:f:/g/personal/hafize_pala_tdvyurt_com_tr/EpG_Y2InZQlJpcl9o5mJLHMBTvwgbuN7Ev6-9p2kK3OiLA?e=ntXyWf linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

İşletme Merkezi İletişim Bilgileri

Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No:87/9-10

 

06420 Çankaya/ANKARA

Tel: 0 312 431 15 02 - 04 Faks: 0 312 431 15 05

info@tdvyurt.com.tr

www.tdvyurt.com.tr

 

İşletmemiz bünyesine yeni öğrenci yurtları katılacaktır. Gelişmeleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz.

 

https://www.instagram.com/tdvyurtlar

https://twitter.com/tdvyurtlar

https://www.facebook.com/tdvyurtlar

https://www.tdvyurt.com.tr

 

 

Türkiye Diyanet Vakfı bünyesinde çalışan TDV Yurtlar İşletmesi, Türkiye genelinde açmış olduğu öğrenci yurtları ile Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilerimiz için güvenli ve kaliteli barınma imkânı sağlamanın yanı sıra öğrencilerinin akademik, manevi ve kişisel gelişimlerine de katkı sağlamaya devam ediyor.

 

İhtiyaç duyulan her yerde hizmet misyonuyla her geçen gün hızla büyüyen TDV Yurtlar İşletmesi, 2019-2020 eğitim öğretim yılı içerisinde 30 il 6 ilçede olmak üzere, 38 kız ve 22 erkek öğrenci yurduyla gençlere kapılarını açarken Türkiye’nin farklı şehirlerinde yurt açma çalışmalarına da devam ediyor.

 

Güncel sayısıyla TDV: Adana, Ankara, Antalya, Bayburt Merkez, Bayburt Demirözü, Bayburt Aydıntepe, Burdur, Bursa, Çorum, Elazığ, Erzincan İliç, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük Merkez, Karabük Safranbolu, Kastamonu Merkez, Kastamonu Tosya, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Muğla, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas Koyulhisar, Tokat, Uşak, Van ve Yozgat’ta olmak üzere 60 yurtla yeni döneme adım atıyor.

 

TDV Yurtlarında hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonları ise kahvaltı, öğle ve akşam yemeği, ders çalışma salonları ve kütüphane hizmeti; 24 saat kesintisiz sıcak su, sınırsız internet, çamaşır yıkama ve kurutma imkânı öğrencilere ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Ayrıca yurtlarda barınan öğrencilerin güvenliği için tüm TDV Yurtları güvenlik kameralarıyla donatılmış olup giriş-çıkış işlemleri parmak izi sistemi kullanılarak yapılmaktadır. Yurtlarda barınan öğrenciler kantin, TV-Dinlenme odaları, spor salonları ile boş zamanlarını değerlendirmektedir.

 

Dinamik yapısıyla üniversiteli gençlere huzurlu, temiz ve güvenilir bir ortamda hayatlarını sürdürme olanağı sağlayan TDV Yurtları, barınma hizmeti sunmanın yanında gençlerin ilim, inanç ve sosyo-kültürel dünyalarını kurmalarına da öncülük ediyor. TDV Yurtlarında öğrencilerin daha donanımlı bireyler haline gelmeleri için çeşitli eğitim faaliyetleri ve manevi eğitimler gerçekleştiriliyor.

 

Bununla birlikte ilimizde bulunan TDV Yozgat Kız Öğrenci yurdumuzla ilgili detaylı bilgi almak 0553 794 96 10 – 0354 333 47 66 numaralı telefonlardan ulaşabilir ve ya www.tdvyurt.com.tr adresini ziyaret edebilir aynı zamanda önümüzdeki dönem kayıtları için ön kayıt yaptırabilirsiniz.