10.07.2024

Tdv Yurdu'nda Yatılı Yaz Kur’an Kursu

   Camilerimiz başta olmak üzere Kur'an kurslarımız ve Başkanlığımızca uygun görülen diğer mekânlarda açılan yaz Kur'an kursları 1 Temmuz itibarı ile eğitime başladı. 4+4 olmak üzere 8 hafta sürecek yaz kampına katılan öğrenciler, Kur'an-ı Kerim, dini bilgiler, kitap okuma saatleri ve çeşitli etkinliklerle yaz kursunu tamamlayacak.
Yaz Kur'an kursu eğitimlerini yerinde görmek, eğitimlerin etkinlik ve verimliliğini artırmak üzere TDV Yurdu'na giden İl Müftümüz Sayın Ali Gülden,TDV Yurdu yatılı yaz Kur'an kursu öğrencileriyle sohbet etti.
   Öğrenciler için yaz Kur'an kurslarının önemini vurgulayan Gülden, "Kurslarımız, Allah'ı ve peygamberi tanıyan, annesine babasına saygılı, hürmetkâr ve dinin vecibelerini elinden geldiği kadar yapmaya çalışan bir nesil yetiştirmeye katkı sunuyor. Yaz Kur’an Kursları bizim için çok kıymetlidir. Hocalarımız büyük bir özveriyle yavrularımız için gayret gösteriyor. Allah hepinizi muvaffak eylesin. Biz, Allah'ı ve peygamberi tanıyan, annesine babasına saygılı, hürmetkâr ve dinin vecibelerini elinden geldiği kadar yapmaya çalışan bir nesil yetişsin istiyoruz. Yaz Kur’an Kursları bizim için çok kıymetlidir. Burada güzel arkadaşlık ve dostluklar kazanacak, hayat boyu kullanacağınız bilgi ve ahlaki erdemlerle donanacaksınız. Allah hepinizi muvaffak eylesin.” diyerek öğrencileri tebrik etti.
   İl Müftümüz Sayın Ali Gülden’in Tdv Öğrenci Yurdu yönetimi ve eğitim kadrosuna kolaylıklar dilediği ziyarette Eğitim Şube müdürü sayın İbrahim Çınar'da hazır bulundu.