03.07.2024

Zekat Bilgilendirme Toplantısı

   İl Müftümüz Sayın Ali Gülden İlimiz köylerinde görev yapan İmam-Hatipler ile Zekat Bilgilendirme Toplantısı'nda bir araya geldi.
   Bölge Yatılı Kur’an Kursu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda Din Görevlilerine hitap eden İl Müftümüz Sayın Ali Gülden, zekat, öşür, sadaka ve infak konularına değinerek, "Özellikle köylerimizde hasat mevsiminin gelmesiyle birlikte vatandaşlarımıza Öşür ibadetlerini eksiksiz olarak yapabilmeleri noktasında rehberlik yapmalıyız. Vatandaşlarımızın tarım ürünlerinin zekatı olan Öşür'ü öğrenmelerini sağlamalıyız. İl Müftülüğü Vakıf Şubemizce tarımla uğraşan vatandaşlarımızın verecekleri Öşürlerini İlimizde Hafızlık eğitimi veren Kur’an kursları başta olmak üzere dini ve hayri hizmetlerde kullanmaktayız. Vatandaşlarımız Öşürlerini gönül rahatlığı ile Din Görevlilerimiz aracılığıyla İl Müftülüğü Vakıf Şubemize emanet edebilirler. " İfadelerini kullandı.
İl Müftümüz Sayın Ali Gülden’in din görevlilerine başarılı çalışmalarının devamını dilediği toplantıya İlimiz Merkez köylerinde görev yapan İmam-Hatiplerimiz, Vaiz, Şube Müdürü ve Din Hizmetleri Uzmanları katıldı.