05.01.2017

İl Müftüsü Salih Sezik'in Göreve Başlama Mesajı

RAHMÂN VE RAHÎM OLAN ALLAH’IN ADIYLA

 

Yüce dinimiz İslâm’a, milletimize ve Yozgatımıza hizmet etme şerefini bahşeden Yüce Rabbimize sonsuz hamd ve sena olsun. Hz. Âdem’den Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’ya kadar insanlığın kutlu elçilerine salât ve selam olsun. 

İnsanlık tarihinden Bedir’e, Bedir’den günümüze kadar, dinimiz, vatanımız, bayrağımız, milletimiz için şehadet şerbeti içen bütün şehitlerimize ve gazilerimize rahmet olsun. Özellikle 15 Temmuz 2016 Cuma gecesi hain darbe girişiminde şehit olan bütün şehitlerimize rahmet, gazilerimize, ailelerine ve tüm Yozgatlılara selam olsun. 

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde uzun yıllar çeşitli görevler yaptıktan sonra 07.12.2016 tarihi itibariyle Yozgat İl Müftülüğü görevine atanmış bulunmaktayım. Bu önemli ve mesuliyeti çok ağır, ancak şerefi çok büyük olan bu göreve şahsımı layık gören, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, devlet büyüklerimize ve bana güven duyan herkese en kalbî şükranlarımı arz ederim. 

Yüce Rabbimizden en büyük dua ve niyazım, Yozgatımıza hizmet ederken yardım ve desteğini üzerimizden eksik etmemesi, daima sevdiği ve hoşnut olduğu güzel çalışmaları yaparak rızasını kazanabilmektir.  

Bu vesileyle kuruluşundan günümüze kadar Yozgat Müftülüğü görevini ifa eden bütün müftülerimizi ve müftülük hizmetlerinde bulunan kardeşlerimizden ebediyete irtihal edenlere yüce Allahtan rahmet, hayatta olanlara sıhhat ve âfiyetler niyaz ediyorum. Başta Yozgat Valimiz Kemal Yurtnaç Bey olmak üzere, tüm Yozgatlı kardeşlerimiz din gönüllüsü mesai arkadaşlarımı saygı hürmet ve muhabbetle selâmlıyorum. 

Hedefimiz, Başkanlığımızın hedefleri, vizyon ve misyonuna uygun olarak, din gönüllüsü kardeşlerimle beraber ekip ruhuyla hareket ederek, tüm insanların ve fikirlerin önemsendiği bir anlayışla, birlik ve beraberlik ruhu içinde, hiçbir şekilde ayrılıklara fırsat vermeden toplumun tamamına ulaşmaktır. Yozgat’ın her köşesinde, camilerde, Kur’an kurslarında, mihraplarda, minberlerde, kürsülerde, şerefelerde asırlarca ilahi rahmet ve merhamet çağrısının, ezanların ve salâların yankılandığı, ezanların ve salâların tanklara, uçaklara, silahlara galip geldiği bu topraklarda dinin rahmet iklimini ulaştıramadığımız, Kur’an’la buluşturamadığımız hiçbir ev, hiçbir işyeri, hiçbir kurum ve kuruluş, hiçbir gönül bırakmamaktır. Yüce dinimizin diriltici nefesini ve mesajını hayatla buluşturmaktır. 

Bu güne kadar Yozgat için, ülkemiz için gayret eden, âlemi islâma hizmet eden, eser bırakan şahsiyetleri minnetle, hayırla yâd ediyorum. Yüce Allah’tan hayırla yâd edilecek hizmetler yapmayı ümit ve niyaz ediyorum.  

Bu duygu ve düşüncelerle yeni görevimin ülkemiz, milletimiz, Yozgat’ımız için hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Yozgatlı kardeşlerimin hayır dualarını ve desteklerini bekliyor, 2017 yılının birlik beraberliğimizi, kardeşliğimizi daha da pekiştirmesini, ülkemizi ve alemi İslamı terörden arındırmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.    

 

Salih Sezik / Yozgat Müftüsü