11.09.2023

Yozgat'ta Gençler ve Aileler Sabah Namazında Buluştu

Yozgat İl Müftülüğü ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen "Gençler ve Aileler Sabah Namazında Buluşuyor" programı, Yozgat’ta Çapanoğlu Büyük Cami'inde gerçekleştirildi.
     Sabah ezanı ile birlikte Yozgat halkı ailecek sabah namazı buluşmasının yapıldığı Çapanoğlu Büyük Camii'ne akın etti. Gençlerin de yoğun katılım sağladığı buluşmada cami dolup taştı. Namaz öncesi İl Müftümüz Sayın Ali Gülden tarafından sohbet gerçekleştirdi. Sabah namazının öneminden ve birlik beraberlikten bahseden Gülden, " Rabbimiz bizleri bu mabetlerde bir araya getirdiği gibi yarın huzurunda bir araya gelince de beraberce cennetine giren, cennet nimetleriyle nimetlenen,orada ebedi saadete erenlere dahil eylesin." diye dua etti.
     Yozgat Belediye Başkanı Sayın Celal Köse, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail Altınkaynak, Şehit İbrahim Yılmaz Dini İhtisas Merkezi Müdürü Sayın Zeki Günbey, Aile ve Sosyal  Hizmetler İl Müdürü Sayın Abdullah Neşeli, İlim Yayma Cemiyet Başkanı Sayın Nurullah Nurdoğan, bazı sivil toplum kuruluş başkan ve  temsilcilerininde katıldığı sabah namazı buluşması tesbihat, zikir ve duaların ardından sona erdi.  Namaz sonrası cemaate simit ve süt ikramı yapılırken İl Müftümüz Sayın Ali Gülden gençler ile hasbihal etti