03.01.2022

MİNİKLER MEKKE’NİN FETHİNİ KUTLADI

Yozgat'ın Sorgun İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur'an Kursları tarafından hazırlanan Mekke'nin Fethi'nin 1391'inci yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Sorgun İlyas ARSLAN Sinema ve Tiyatro Salonunda düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Halil İbrahim KAZAR, Yozgat İl Müftüsü Ali GÜLDEN, Sorgun İlçe Müftüsü Mustafa KAYIŞ, Kurslarda görevli öğretici ve öğrenciler, hayır sahipleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sorgun Müftülüğüne bağlı Sultan Ali ÜNAL, Musa Miyase MERİÇ, ve Nazmiye TAŞDEMİR 4-6 yaş grubu Kur'an Kursları tarafından hazırlanan programda minik öğrencilerin okudukları dualar, ilahiler, salonu dolduran vatandaşlar tarafından beğeniyle izlendi.

Programda kısa bir açılış konuşması yapan Sorgun İlçe Müftüsü Mustafa KAYIŞ, "Bu yıl 4-6 yaş Kur'an Kurslarımız tarafından güzel bir program hazırlandı. Sorgun'da 4-6 yaş Kur'an Kurslarımızda 30 sınıfımız bulunmaktadır. Bu sınıflarda öğrencilerimiz değerler eğitimi, ahlak eğitimi ve inanç eğitimi almaktadır. Bizlerde sizlerin yardımıyla bu görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu Kur'an Kurslarımızın yapılmasında ve yaşatılmasında emeği geçen tüm hayırsever vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

İl Müftümüz Ali GÜLDEN Hocamız konuşmalarında “Bu yavrularımız geleceğimizin teminatıdır. Umudumuz yarınlarımızdır. Kendilerini tebrik ediyor, onlara emek sarf eden tüm hocalarımıza ve hayır sahiplerine teşekkür ederek başarılarının devamını diliyorum” dedi.