12.10.2021

MÜFTÜ GÜLDEN’DEN CAMİ GÖREVLİLERİNE ‘’VEFA’’ KONFERANSI

Yozgat İl Müftüsü Ali GÜLDEN, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebiyle ilçe müftülüklerine konferans düzenledi.

Bu kapsamda; İl Müftülüğümüze bağlı Boğazlıyan, Sarıkaya, Çayıralan, Yenifakılı, Çandır İlçelerinde görev yapan Din Görevlileri ile bir araya gelerek konferans verdi.

Konferansta konuşan Gülden,"Diyanet İşleri Başkanlığımız Vefa kavramını “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” başlığıyla kültür ve medeniyet tarihimizde önemli yere sahip, Kabe'nin yeryüzündeki sembolleri olan camilerimize, İslam’a ve insanlığa hizmet yolunda gayret eden din görevlilerimize atfederek özel bir anlam kazandırmıştır."dedi.

Gülden“Sizler öyle önemli bir görevi ifa ediyorsunuz ki, bu hizmet sayesinde dünyanız ve ahiretiniz inşallah mamur olacaktır. Bilmeliyiz ki dinimiz İslam’a ve milletimize hizmet etme görevinin üstünde daha ulvi bir görev yoktur. Bu görev bizi canlı ve dinamik tutmalı ve hayatımıza anlam katmalıdır. Bu görev heyecansız olmaz. Mihrap, minber ve kürsü hizmetleri acziyet göstermeyi, ihmal etmeyi ve ötelemeyi kabul etmez. Sürekli yenilenmeyi, umudu diri tutmayı, fedakarlığı ve çalışmayı gerektirir. Bu yüzden öncelikle görev yerlerimizdeki muhataplarımızın özelliklerini iyi tanımak durumundayız. Zira muhatap tanınmadan üretilen hizmetler, hiçbir zaman verimli, etkili ve yeterli olmayacaktır’’ dedi.

Din görevlilerinin “Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik eden Müftü Gülden, "Ahirete irtihal eden hademe-i hayrata Yüce Allah’tan rahmet diliyor; hayatta olanlara sıhhat ve afiyet içerisinde daha nice hizmetler nasip etmesini niyaz ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Konferans sonrası Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin’in gönderdiği hediyeleri din görevlilerine dağıtan İl Müftümüz Ali Gülden müftülük personellerine hediyeleri takdim etti.