Üniversite Camimizin Tadilat ve Tamiratı Devam Ediyor
18.07.2024
Yozgat İl Müftülüğüne bağlı olarak hizmet veren, Bozok Üniversitesi Kampüsü içerisindeki Erdoğan Akdağ Cami Külliyesinde İl Müftülüğümüz tarafindan bakım onarım ve tadilat çalışmaları devam ediyor.
İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak'tan Ziyaret
Müftülük makamında gerçekleşen ziyarette Sayın Gülden ve Sayın Altınkaynak İl Müftülüğümüze bağlı Hafızlık ve Kur’an Kurslarında devam eden eğitimlerin etkinliğini artırmak üzerine istişarede bulunuldular.
Küme Evleri Camii Temeli Atıldı
Merkez Spor Vadisi bölgesinde hayırsever vatandaşların destekleriyle yapımı başlayan cami inşaatı İl Müftümüz Sayın Ali Gülden’in yaptığı dualarla başladı.
Akdağmadeni Ziyareti ve İlçe Müftüleri Toplantısı
17.07.2024
İl Müftümüz Sayın Ali Gülden İlçe Müftüleri Toplantısına başkanlık etmek ve bir dizi etkinliğe katılmak üzere Akdağmadeni ilçesine gitti
Milli İradenin Zaferi Kutlandı
16.07.2024
15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü Cumhuriyet Meydanı etkinlikleri Lise Caddesi’nden bayrak yürüyüşüyle başladı. İl Müftümüz Sayın Ali Gülden’in ve Din görevlilerinin de katıldığı yürüşe Yozgat halkı yoğun ilgi gösterdi.
Vaaz ve İrşat Programları
Hac ve Umre Hizmetleri
Tanıtım
Hutbeler
Dokümanlar
Nikah İşlemleri
Münhal Kadrolar
Andolsun ki vaktiyle Lokmân'a şu hikmeti vermiştik: "Allah'a şükret, O'na şükreden kendi iyiliği için şükretmiş olur; nankörlük eden de bilmelidir ki Allah'ın hiçbir şeye ihtiyacı yoktur, O her türlü övgüye lâyıktır.
((Lokmân, 31/12))
Resûlüllah (s.a.s.) torunu Hasan için akîka kurbanı olarak bir koyun kesti ve kızına şöyle dedi: "Fâtıma! Onun başını tıraş et ve saçının ağırlığı kadar gümüşü sadaka olarak ver."
((Tirmizî, "Edâhî", 20))
Allah'ım! Beni hak yolda sabit kıl. Ahirette hayır terazimi ağır eyle.